… a současnost

Po odchodu z radnice, jsem se vrátila ke své profesi sociální pracovnice a stala jsem se koordinátorkou osobní asistence pro seniory v Gerontologickém centru v Praze 8 – Kobylisích. Osobní asistence od GC je terénní sociální služba, která pomáhá seniorům s omezením, zejména pak seniorům s demencí, žít dál ve vlastní domácnosti svůj život. S nástupem do Gerontologického centra jsem se však vrátila nejen ke své profesi, ale i k projektu osobní asistence, který jsem v roce 2009 v tomto zařízení zakládala a z pozice místostarostky mu vytvořila podmínky. Téměř tříleté působení na pozici koordinátorky je balzámem pro duši. Díky děvčatům, která denně s láskou a pokorou pečují o potřebné, jsem našla nový smysl ve svém profesním směřování a jeden z nejlepších pracovních kolektivů, které si člověk může přát. Velice bych si přála, aby i „ti“ nahoře pochopili, že za tak těžkou práci si zaslouží terénní pracovníci v přímé obslužné péči adekvátní ocenění, že nelze neustále spoléhat na jejich lásku k lidem.

Samozřejmě i nadále sleduji dění na radnici Prahy 8 ať už jako opoziční zastupitelka za ODS Praha 8, tak i občan Prahy 8. Počínání současné koalice ANO – ČSSD – SZ s podporou komunistů sleduji s velkým smutkem. A není to z mé strany jen „nekonstruktivní“ kritika, protože ono „B“ zaznívá na každém zastupitelstvu a můžete se o něm dočíst například na mém facebooku.

I nadále se věnuji svému velkému koníčku, tvoření s dětmi a seniory, ať už v Centrech aktivizačních programů pro seniory, která dále kvetou a já cítím velké zadostiučinění, tak v lesní školce, kam chodí můj syn, a samozřejmě na veřejnosti – v parku, na trzích, na kulturních akcích. Abych inspirovala své okolí, co krásného lze vytvořit z pokladů v šuplíku, založila jsem si internetové stránky: www.tvorihratky.cz.

 

O mně do roku 2014

S každým dalším dokončeným projektem, děkuji za to, že mi byla dána příležitost pracovat v místě, kde bydlím a které mám ráda. Když vidím, jak rychle si rodiče s dětmi našli cestu do nedávno otevřeného Dětského klubu Ďáblík, mám radost. Když vidím, jak roste počet členů našich Center aktivizačních programů pro seniory, jsem nadšená.. Když projíždím kolem Pomníku Operace Antropoid, vzpomínám na slzy pamětníků v jejich očích. A když pomyslím, kolik projektů nosím v hlavě a že čas je někdy nepřítel, mám obavu, že jiní lidé rozvrátí vše, co bylo vybudováno.

„Mezi seniory velmi oblíbené tvořivé dílny, které pravidelně Vladimíra Ludková vede v centrech pro seniory“

S narozením syna se mi otevřel i nový úhel pohledu na moji práci a motivace k ní dostala další impulz. Vlastní zkušenost je nesmírně důležitou součástí vykonávané práce na radnici. Než přišel Maxík, směřovala jsem velkou porci pozornosti na kvalitu života seniorů. Maxík je tím důvodem, pro který jsem se začala intenzivně zajímat o koncepci předškolní péče, o její nedostatky, rigidní pohled a diskriminační přístup k rodičům a dětem.

„Bagetka z Karlínských farmářských trhů mi moc chutná“

Slyšela jsem mnoho životních příběhů a byla požádána o mnoho rad. Neznám bohužel řešení na každý problém, přesto umím hledat cestu, jak pomoci k co nejvyšší kvalitě života svých spoluobčanů. V posledních několika letech se mi zdá, že do módy přišla neodpovědnost. Mnoho politiků se schovává za různé průzkumy, za účelově postavená občanská sdružení, jakoby nechtěli nebo možná neměli odvahu říct svůj názor, obhájit ho a ve volbách jít se svojí kůží na trh. Politik by měl umět říkat i věci, které jsou v danou chvíli nepopulární, ale jsou prospěšné celku. Snažím se takovou odvahu v sobě každý den nalézat, nenaskakovat na to, co je a není zrovna „in“ mezi návštěvníky nebo novináři nějaké módní kavárny.

„První ročník Tulipánového měsíce, který pořádá o. s. Amelie, a podpora projektu psychosociální pomoci onkologicky nemocných pacientů“

Snažím se používat zdravý rozum k tomu, abych byla prospěšná svému okolí. Prosazuji levnou správu věcí veřejných a pomoc těm, kteří ji potřebují a nikoliv vlastní vinou se dostali do potíží, a tím chráním osobní svobody nás všech. Nejsem fanoušek veřejných honů na čarodějnice, jednoduchých pravd a ještě jednodušších receptů placených z obecních či státních peněz. Ty peníze totiž nevznikají jen tak „někde“, ale jdou z daní a postupně zadlužují nejenom nás, ale i naše děti.

„Vladimíra Ludková bojuje za seniory, aby nebyli díky zrušení autobusové linky odříznuti od zbytku světa“