Proč se začalo sekat pozdě? Proč radnice tají informace okolo zakázky? Kdo za to dostane zaplaceno?
Tráva, a nikoliv jen ta co obsahuje THC, nám pomůže pochopit, co se na Osmičce tři roky děje.

Pojďme se podívat na fakta. Nástup nového vedení radnice Prahy 8 v čele s ANO, jehož šéfem je v Praze 8 Babišův poslanec Matěj Fichtner, a jemuž servilně asistují Strana Zelených a ČSSD, byl doprovázen čistkou úředníků a slovy o úsporách a šetření. Dnes se ukazuje, že skutečný cíl byl jinde. Aktuálně úřad živí takřka o 100 lidi víc, nemluvě o obrovském množství těch, kteří sedí v orgánech společností, které radnice založila a kteří většinou nic nedělají.

A výpovědi začaly dostávat i zahradnické firmy, které se do této doby staraly o zeleň. Proč? Úředníci dostávali vyhazov, protože rozuměli chodu úřadu a novému vedení by příliš viděli pod prsty. Proč zahradnické firmy?

Zahradnické firmy dostaly padáka a bylo vypsáno výběrové řízení. Jen na jeho přípravu se utratilo půl milionu korun pro právní firmy. Vždyť přece radnici nyní vedou skuteční odborníci, říkáte si. Samotné výběrové řízení vyhrála firma Komwag. Když se však podíváme na ostatní nabídky, nebyl to Komwag, kdo měl vyhrát. Ale jak se Komwagu zbavit? Celkem jednoduše, když nabídl cenu, která je na hranici ekonomické rentability. Soutěž totiž proběhla na 12 sečí sídlištní zeleně. A náklady na sekání trávy, která je deset centimetrů vysoká jsou NAPROSTO jinde, než náklady na sekání trávy, která má metr a víc. Dokonce je to tak, že tyto náklady se  dostávají do mnohonásobků. Sekačka musí sekat pomaleji, je třeba shrabat větší množství trávy apod. Stačí se podívat do ceníků firem. A tak se prostě vydá pokyn k seči pozdě.

To, že tráva byla zralá na první seč již na konci dubna, věděl každý. Dokonce to museli vědět i radní za ANO, jak dokládá oficiální fotografie ze 4. 5. Na ní je vidět radní Prahy 8 na Kobyliské střelnici, kteří se v trávě téměř ztrácí. A radní Nepil (ANO) si na další fotografii při pokloně nevidí na špičku nosu, pardon polobotek.

Tou dobou se na radnici objevují první žádosti o provedení seče od obyvatel. Radnice přesto stále neposílá pokyn firmě, a ta bez pokynů zase nemůže sekat. Je vidět, k čemu ty právní služby za půl milionu posloužily.

Správnost úvahy potvrzuje i to, že radnice stále odmítá oficiálně sdělit, kdy výzvu firmě zaslala.

Osobně mám však v rukou důkazy, že ještě před zasláním výzvy k seči, poslanec a místostarosta Matěj Fichtner, reálně zvažuje postih firmy Komwag. Přestože jemu podřízený odbor stále ještě výzvu k seči neposlal.

Co nám z toho vychází?

Cílem bylo nezákonně obejít výběrové řízení a dát zakázku v řádech milionů z ruky. Černého Petra si vytáhl Komwag a rukojmí celé akce byli občané Prahy 8.

Detaily, jakože se firma Komwag nyní může úspěšně soudit s Prahou 8, radnici nezajímají. Naopak, jde o vítanou příležitost poslat další peníze advokátním firmám, případné ztráty stejně zaplatí Praha 8. A to, že náhradní firmu vybrala rada složená z ANO, Strany zelených a ČSSD zcela mimo zákon? Koho by to přeci zajímalo, když už bude konečně posekáno, že?

Jako obchodní model by si to mohl Matěj Fichtner z hnutí ANO  patentovat.

Co můžete čekat vy? Především pokračování článku, kde si ukážeme kdo, co a za kolik …

Facebookmailby feather